نیاز یک کنکوری به انگیزه مانند نیاز یک ماهی به آب است

ویژگی های مشاور تحصیلی خوب

1- شناخت کامل و صحیح دانش آموز 2-شرایط خانوادگی 3- شرایط تحصیلی

شناخت عادت های دانش آموز

یکی از بزرگترین غول های زندگی هر فرد غول عادت است؛ عادت می تواند کاری سخت را به آسان ترین حالت ممکن دربیاورد یا اینکه یک عادت اشتباه میتواند شمارا از هدفتان دور کند و فقط وقت شمارو بگیرد به عنوان مثال شما ممکن است به شبکه اجتماعی اینستاگرام و چک کردن پست های دوستان یا اطرافیانتان عادت کرده باشید بنابرین بر اساس عادت و بدون انتخاب این فعالیت را بیشتر روزها انجام دهید و زمان بسیار طولانی ای را تلف بکنید. از طرفی ممکن است به ورزش صبحگاهی عادت داشته باشید به گونه ای که ناخودآگاه صبح از خواب برخیزید و به ورزش بپردازید بدون اینکه این فعالیت برایتان ذره ای سختی به همراه داشته باشد.

بنابرین سعی کنید کارهای نتیجه بخش را عادت خود کنید و عادت های نادرست را از لیست کارهای روزمره تان خارج کنید. یک مشاور تحصیلی خوب حتما به عادت های روزانه و هفتگی و ماهانه شما میپردازد.

دادن برنامه متناسب با دانش آموز

بعد از دریافت اطلاعات دانش آموز و کسب شناخت کافی از او حالا نوبت به برنامه ریزی روزانه و هفتگی و ماهانه می رسد در این برنامه باید اهداف کوتاه مدت و میان مدت و بلند مدت تعریف شود و این کار توسط مشاور و با دقت کافی انجام می شود برنامه باید نه خسته کننده و نه همراه با زمان های خالی زیادی باشد. استراحت و تفریح و ورزش باید به طریقه صحیح پیاده سازی شود. یک برنامه ریزی صحیح هیچ گاه به دلزدگی و خستگی و فرار از مسئولیت منجر نخواهد شد همچنین یک برنامه ریزی صحیح از سمت مشاور یک شروع با دور کند خواهد داشت و این سرعت باید به مرور ارتقا یابد. بنابرین برنامه ریزی باید عادت های قبلی را در نظر داشته باشد و مشاور تحصیلی خوب کسی است که از تاثیر هیچ جزئیاتی دست نکشد.

دادن انگیزه به دانش آموز

یکی از مهم ترین کار های یک مشاور تحصیلی خوب دادن انگیزه به دانش آموز برای ادامه ی راه است . چون معمولا  دانش آموزان زمانی به سراغ مشاور میروند که نا امید شده اند و انگیزه خود را از دست داده اند . و از مشاور تحصیلی توقع میرود که باجون و دل به دانش آموز خود کمک کند.

اگر بخام درباره ویژگی های  یک مشاور تحصیلی خوب براتون بگم باید تا فردا صبح براتون توضیح بدم . من سعی کردم چند تا از ویژگی های مهم را فقط برای شما نام ببرم .